אודות

סמ"ר ענר אליקים שפירא נפל ביום כ"ב בתשרי התשפ"ד (07.10.2023) לוחם בסיירת עורב נח"ל, בן 22 בנופלו. 

ענר היה סמל צוות בעורב נח"ל שיצא לחופשת חג במהלכה הגיע למסיבת ה"נובה" ברעים. כשהחלה התקפת חמאס, הוקפץ על ידי המפק"צ ויצא לכיוון בסיס סופה. בסמוך לצומת רעים החלו יריות וענר וחבריו לנסיעה נכנסו למיגונית בה שהו 24 אנשים מבוהלים שנמלטו מהמסיבה. 

ענר נעמד לבדו בפתח המיגונית, לקח מנהיגות והרגיע את האנשים, הנחה אותם להתרחק ולהגן על עצמם, בזמן שהדף בעצמו את הרימונים, תפס וזרק אותם בחזרה החוצה, הרחק מהמיגונית.

לאחר שהצליח לבלום ולהדוף לבדו 8-9 רימונים, ולחסום את כניסת המחבלים למיגונית, הרימון השמיני התפוצץ בידו וענר נהרג. המחבלים הצליחו להכנס למיגונית, להרוג חלק מהאנשים בה, ולחטוף את חלקם. במעשה הגבורה שלו ענר הציל עשרה אנשים. סיפור גבורתו נישא בפי הניצולים מאז.

ענר סיים את חייו כגיבור, מנהיג אמיץ עשוי ללא חת ובאמת היה כזה וכך ייזכר. אבל אנחנו רוצים שתכירו ותזכרו גם את האדם שהיה, ענר המוזיקאי, הראפר, הוגה הדעות, הצייר, אדם שאהב אדם, אהב צדק ופעל למען צדק חברתי. ענר הפילוסוף, בעל הלב הפתוח והעיניים הסקרניות. 

תוכלו להכיר אותו דרך השירים הרבים שהשאיר. 

"מבוא לענרכיזם" הוא אי.פי הבכורה של ענר ובו שישה שירים שכתב, הלחין והפיק. איגדנו בו שירים שמדברים על מצב קדם מלחמה כנבואת זעם לימים אלו, כנקודת אור להמשך.