MUSIC

ענר סיים את חייו כגיבור, מנהיג אמיץ עשוי ללא חת ובאמת היה כזה וכך ייזכר. אבל אנחנו רוצים שתכירו ותזכרו גם את האדם שהיה, ענר המוזיקאי, הראפר, הוגה הדעות, הצייר, אדם שאהב אדם, אהב צדק ופעל למען צדק חברתי. ענר הפילוסוף, בעל הלב הפתוח והעיניים הסקרניות. תוכלו להכיר אותו דרך השירים הרבים שהשאיר. 

"מבוא לענרכיזם" הוא אי.פי הבכורה של ענר ובו שישה שירים שכתב, הלחין והפיק. איגדנו בו שירים שמדברים על מצב קדם מלחמה כנבואת זעם לימים אלו, כנקודת אור להמשך.

מתוך האי.פי בחרנו להבליט כסינגל את השיר "שנאת אחים"

הקליפ לשיר צולם בירושלים בחודש האחרון. ענר אהב את ירושלים, נשם אותה, חלם אותה, ניגן אותה ודיבר אותה, חי בה מאז שנולד. בקליפ מופיעים חבריו, משפחתו של ענר ושאנן סטריט, ומשולבים בו קטעים קצרים בו נראה ענר עצמו. ענר מאוד אהב את הדג נחש ואת שאנן סטריט, ולאחר מותו נוצר קשר עם שאנן, שמיד התחבר לשיר והציע לשתף פעולה ולכתוב בית חדש לשיר.

מגיל צעיר ענר רשם – בציורים ובמילים, מנסה לתפוס את עולמו הפנימי ולשים קצה של חוט על דף. החיבור בין הלחנים לטקסטים שכתב היה חיבור אורגני שנבע ממנו וכך יצק עשרות שירים לעולמנו.

לאחר נפילתו בקרב במיגונית בידיים חשופות שיריו נשארו כצוואה. חלומו של ענר היה להוציא את האמנות שלו החוצה, לחלוק את נקודת מבטו עם החברה שלנו וכך להשפיע על סביבת חייו.

ביצירה שלו, ענר מותח קו בין הבעיה לתוצאה, בין תסכול לאופטימיות ובין רך לקושי. האי.פי שלפניכם הוא הבזק ראשון מתוך סערת הברקים המתרחשת ומתרגשת לבוא לעולם.

המוזיקה תמיד הייתה  בו ותמיד היו בו מילים. בשנתיים אחרונות עבד על שירים אותם רצה להוציא ולשתף עם העולם בקסם שבליבו. כתב ויצר מתוך תשוקה גדולה, מתוך כאב גדול והשאיר אחריו מאות יצירות בכתב, בציור ובמנגינות וביטים. אחרי מותו העלה עמית עדש, ראפר ירושלמי רעיון שיפנו לראפר והמפיק המוזיקלי אברי ג'י, כדי שיסייע בתהליך הוצאת השירים. ענר הכיר את המוזיקה של אברי ומאוד אהב אותה ולכן זה היה טבעי שהוא ימשיך את יצירתו ויסייע לה לצאת לעולם. 

חמישה שירים הספיק לסיים ואת השיר "שנאת אחים" אברי הפיק מוזיקלית, ושאנן סטריט חבר אליהם, כתב והקליט בית חדש לשיר. עבור אברי ג'י, העבודה על המוזיקה של ענר היתה תהליך מאוד מרגש. הוא התחבר מיד לאמנות שלו, הראפ שלו בועט ונושך, אמיתי וכואב. דרך החומרים שהשאיר אנחנו זוכים לגלות ראפר מוכשר, מפיק מוזיקלי בעל חזון. 

אברי: "זה בלתי נתפס להקשיב לשירים כל כך מדהימים בידיעה שהוא איננו ושהוא לא יוכל להופיע איתם.

אני יודע מה האחריות שהוטלה עליי וזה להוציא אותו לעולם באור הכי יפה שאפשר. אני מוקיר אינסוף תודה על הזכות לגעת בשירים העוצמתיים של הנשמה הגבוהה ענר שפירא ז״ל.

עשיתי את המקסימום שלי בשביל זה ואני מקווה שהוא היה אוהב את התוצאה."

בימים אלה ממשיכים המשפחה וחבריו של ענר לעבוד עם אברי ג'י והלייבל פלא רקורדס על חומרים נוספים, ובהמשך יראה אור גם אלבום כפול שלם משיריו.